“Barça lider”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shorti i Champions League dhe humbja befasuese e Real Madrid ndaj Rayo do të jenë kryefjala e mediave sportive për ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave botërore sportive për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport inkurajon Napolin, Interin dhe Milanin në Champions League: “Le të kalojmë 3 nga 3!”,  që të tentojnë kalimin në çerekfinale, pasi kanë shmangur të gjithë emrat e mëdhenj në fushë dhe kanë përballë përkatësisht Eintracht, Porto dhe Tottenham.

Corriere dello Sport hapet me titullin: “Kupa, ju mundeni!“, duke përfshirë edhe shortet në lidhje me play-offin e Europa League.

Tuttosport hapet me deklaratat e fituesit të çmimit Golden Boy, Fabio Miretti : “Unë, në emër të Marchisios”.

Në Spanjë, madrilenia AS shkruan: “Madridi humbet kokën”, duke u fokusuar tek rezultati zhgënjyes i Real Madrid, që humbi çuditërisht derbin me Rayo Vallecanon me rezultat 3-2 dhe bashkë me të kryesimin e tabelës.

“Barça lider” është titulli i katalanases Mundo Deportivo. Pas rënies së Madrilenëve ndaj Rayos, Barça ruan kreun e La Ligas dhe tani është dy pike para.

Prestigjiozja Marca hapet me titullin “Gjigandi ishte Rayo”, duke u lënë në focus paraqitjen skandaloze të lojtarëve ‘Los Blancos’.


Të fundit

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Lajme të tjera

Web TV