Barcelona reagon pas humbjes së madrilenëve ndaj Rayo Vallecano

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me humbjen e Real Madridit ndaj Rayo Vallecano (3-2), Barcelona ‘buzëqesh’ dhe është lideri i ri i La Ligas me 34 pikë, dy më shumë se Real Madridi që ka 32. Skuadra e Carlo Ancelotti nuk arriti fitoren në stadiumin Vallecas dhe pas fitores së Barçës ndaj Almerías, djemtë e Xavi Hernández janë në krye të tabelës.

Me bilbilin e fundit të Martínez Munuera që konfirmoi humbjen e Real Madridit, te Barcelona gjithçka ishte gëzim pasi u konsolidua si lideri i ri i ligës spanjolle. Kështu dhe përmes një postimi enigmatik në Twitter, skuadra e Barçës ka postuar një ’emoji’ të buzëqeshur, shoqëruar me një fotografi të Robert Lewandowskit. Pa dyshim, një deklaratë e qëllimit pas triumfit të Rayo Vallecano ndaj klubit të bardhë. Përveç kësaj dhe minuta më vonë ai ka publikuar një mesazh të ri me imazhin e tabelës së liderëve.

Por kjo nuk mjaftoi, Barcelona publikoi deri në një mesazh të tretë përmes Twitter-it për të festuar lidershipin me një postim të ri në Twitter, ku mund të lexohej fjala ‘humor’ dhe një foto e Xavi Hernández. Në këtë mënyrë dhe në mungesë të ndeshjes ndërjavore si ndeshja e fundit e ligës para Botërorit, skuadra e Barçës do të varet nga vetja për të ruajtur lidershipin para pushimit për eventin e Botërorit.

Barcelona do të kërkojë të ruajë vendin e parë duke vizituar ‘El Sadar’ të mërkurën e ardhshme për t’u përballur me një Osasuna që vazhdon të ëndërrojë për Europën, ndërsa Real Madridi do të kërkojë ta ndjekë në vazhdën e Blaugranave të enjten e ardhshme, duke marrë një vizitë nga Cádizi në Santiago Bernabeu.

Të fundit

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

VIDEO-Nga grumbull ‘karrocash’ teneqeje, Urgjenca Kombëtare kthehet në repart ekselence

Kryeministri Edi Rama  e ka cilësuar Urgjencën Kombëtare si “repart ekspelencë të shërbimit shëndetësor shqiptar” pasi flotës së shërbimit i janë shtuar 28 autoambulanca...

Peleshi njofton shtim fondesh për emergjencat civile/ Po vjen edhe financimi italian

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, pas mbledhjes së qeverisë, ka detajuar një projektvendim të menduar si ndihmë ndaj pushtetit vendor në përballjen e emergjencave...

Lajme të tjera

Web TV