Haradinaj humb kontrollin para Kurtit, e shan sy për sy: Ia q*ve nënën vendit dhe vetes!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Takimi i kryeministrit Albin Kurti me liderët e opozitës në Kosovë ditën e sotme raportohet se nuk ka shkuar si duhet.

Sipas mediave vendase mësohet se ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sharë teksa ishte duke u larguar nga takimi.

“Nëse vazhdon qishtu, ja q*ve nanën venit dhe vetit”,  ishte fjalia me të cilën Haradinaj iu drejtua Kurtit teksa ishte duke dalë nga salla.

Kujtojmë se ditën e sotme kryeministri Albin Kurti kisht thirrur në takim liderët e opozitës për të diskutuar në lidhje me situatën e krijuar në veri të vendit.

Në një deklaratë për mediat ditën e djeshme Kurti bëri me dije se se ekziston plani franko-gjerman dhe të cilin tha se “nuk e kishte refuzuar”, megjithëse kishte vërejtje. Ai u shpreh edhe se Serbia po provon që ta refuzojë këtë plan, por në mënyrë të maskuar, që të mos dukej se po e refuzonte.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV