Legjenda madrilene Guti sulmon Benzeman: “Ka frikë nga dëmtimi para Botërorit”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas humbjes 3-2 të Real Madridit ndaj Rayo Vallecanos në La Liga të hënën mbrëma, legjenda e klubit Guti ka sulmuar Karim Benzema, duke pretenduar se francezi po e zhgënjen skuadrën duke i dhënë përparësi Kupës së Botës së ardhshme FIFA.

Humbja e Real Madridit ndaj Rayo do të thotë se ata kanë fituar vetëm një nga katër ndeshjet e fundit në të gjitha garat, ndërsa tani kanë rënë dy pikë prapa Barcelonës në garën për titull në La Liga. Diferenca mund të zgjerohet në pesë pikë nëse Barça mund Osasunan më vonë sonte.

Rezultatet e fundit i kanë lejuar Blaugranët të fitojnë avantazh në betejën për kurorën e ligës. Dhe ka përkuar me mungesën e Benzemës në ndeshje për shkak të ‘lodhjes së muskujve’.

Fituesi 34-vjeçar i Topit të Artë ka munguar në secilën nga tre ndeshjet e fundit të Real Madridit në La Liga, dy prej të cilave nuk i ka fituar.

Ka pasur dyshime se mungesa e Benzemas ka të bëjë më shumë me shmangien e rrezikut të një dëmtimi serioz përpara Kupës së Botës FIFA, edhe pse Carlo Ancelotti ka mohuar çdo nocion të tillë.

Sidoqoftë, legjenda e klubit, Guti, tani është sulmuar kundër francezit duke pretenduar se ai po e lëshon skuadrën, duke përmendur emra si Lionel Messi dhe Robert Lewandowski si shembuj që vazhdojnë të luajnë për klubet e tyre pavarësisht nga Kupa e Botës.

“Unë nuk e kuptoj atë. Messi po luan me PSG-në, Lewandowski po luan me Barcelonën dhe shumë lojtarë të tjerë. Ju duhet të pranoni rrezikun e lëndimeve para Kupës së Botës, nuk mund ta zhgënjeni klubin tuaj”, tha Guti për “‘El Chiringuito TV’.

Lexo edhe :  Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Ish-ylli i Real Madridit gjithashtu vuri në pikëpyetje vendimin e ekipit për të mos nënshkruar një zëvendësues për qendërsulmuesin veteran, duke thënë: “Ne të gjithë e dinim se kjo mund të ndodhte, nuk e kuptoj se si Madridi nuk ka një zëvendësues.”

Pavarësisht mungesës së një sulmuesi natyral për të mbuluar Benzeman, Ancelotti ka mbetur i bindur se Real Madridi nuk do të hyjë në treg për një lojtar të ri në këtë pozicion në afatin kalimtar të janarit.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV