test

“Mezi e gjeta”, Erion Braçe publikon videon me këngën e Flori Mumajesit: Duartrokiteni!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti socialist Erion Braçe ka publikuar pak më parë një video me një këngë të Flori Mumajesit, në të cilën shkruan se “mezi e gjeti”. Kjo vjen një ditë pasi këngëtari bëri veprimin e papritur, duke fshirë të gjitha këngët e tij nga Youtube.

Braçe thotë me tej se kantaurori është ai që jeton duke frymëzuar të tjerët, ndërsa shton se Flori ka lindur për të krijuar, për të shkruar e kënduar.

Postimi i plotë i Braçes:

MEZI E GJETA KETE KENGE!

Shikoni;
Ka njerez qe kane lindur te rrine kot, hic, kot,
per vete, por edhe per te tjeret, shoqerine!

Por ka te tjere qe kane lindur te jetojne, frymezojne;
Te jetojne vete, te frymezojne nje, dy, me shume,
ju ndryshon diten, dita ju ndryshon jeten, ndodh.

Te jetosh duke frymezuar eshte me e mira qe mund te ndodhe; FLORI MUMAJEZI KA LINDUR PER KETE;

Te ndjej, te krijoj, te shkruaj poezi e melodi, te recitoj e kendoj, me ze e me shpirt, TE GEZOJE E FRYMEZOJE,
ti shperndaj te dyja, ti dergoj tek cdokush!

Te jetosh eshte edhe te ndjesh,zhgenjim-gezim, trishtim-hare, dhimbje-zgjim, deshperim-ringritje;
Te qeshesh e qash, TE KRIJOSH, SHKRUASH, FLASESH, KENDOSH, PERSERI!
Jo si detyrim ndaj kujt, THJESHT TE JETOSH!
SI DALLGA, ENERGJIA E SAJ, ZERI I SAJ!

Flori dhe une kemi JETUAR ne KOMBINAT, JETUAR;
AJO LAGJE JETONTE!
Nese ka dicka qe na dallon, te gjitheve qe jetuam aty,
ajo ka te bej me nje fakt:
NUK DOREZOHEMI! JETOJME! EDHE PER TE TJERET!

Tani thjesht degjojeni dhe duartrokiteni!

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV