test

“Nis orteku që merr përpara çdo gjë”/ Braçe i ashpër: Berisha dhe serbët janë një!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më 12 nëntor, vetëm pas pak ditësh, do të mbahet protesta e opozitës, e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha.

Ky i fundit, i ftuar në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus, tha se në 12 nëntor do të ketë një ortek që merr përpara çdo gjë.

Për kësaj deklarate ka reaguar ashpër deputeti i PS, Erion Braçe i cili tha përpjekjet e Berishës janë për destabilizim të Ballkanit. Braçe shkruan se nëse do cënohen institucionet në 12 nëntor dhe do ketë dhunë, atëherë Berisha do përballet me ligjin.

“UNE E NISA DITEN ME KAQ SHUME DHUNE!

Lajmet e mengjesit mbi deklaratat e dhunshme te Salih Berishes dje ne mbremje!

Tre gjera dua te them;

Pergatitja e Salih Berishes per dhune gjate kesaj jave ne Tirane, kunder qytetareve e kunder institucioneve, eshte vetem kaq, PERPJEKJE PER DHUNE, por e perputhur germe per germe me perpjekjen e SERBEVE NE KOSOVE, ekstremisteve serbe ne Kosove e Serbi, per te DESTABILIZUAR, KOSOVEN, SERBINE, BALLKANIN;

Sali Berisha dhe ATA, jane nje, jane bashke, perhere ne momente te tilla!

Kjo perpjekje per dhune, ndodh fare pak dite para, nje takimi historik, me BASHKIMIT EVROPIAN DHE BALLKANIT PERENDIMOR ketu ne TIRANE e ku rolin udheheqes e kemi ne, SHQIPERIA!

Pas kaq shume ngjarjes-mes tyre edhe me sukses ne destabilizim, pas kaq kohesh pengmarrje te vendit, jetes se njerezve permes DHUNES, deri VRASJEVE, ka ardhur dita qe SALIH BERISHES TI TREGOHET LIGJI;

Ka precedent per te, e ka krijuar ai qe ka ne krah!”, shkruan deputeti socialist.

 

 

Të fundit

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do...

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në një grup ku bënte pjesë...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Lajme të tjera

Web TV