test

Serie A/ Milan ndalet në barazim nga Cremonese, Napoli vazhdon shkëputjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Milani nuk ka mundur të marr më shumë se sa një barazim ndaj Cremoneses (0-0) në kuadër të javës së 14-të të Serie A.

Milani e dominoi totalisht pjesën e parë duke pas disa raste të mira.

Fillimisht rrezikuan Brahim Diaz dhe Sandro Tonali, por pa sukses.

Më pas raste të mira kishin edhe Malick Thiaw dhe Junior Messias, ku as këta dy nuk ishin të saktë.

Në minutën e 56-të, Milani gjeti golin me Divock Origin, por pasi u rishikua në VAR, u anulua për pozitë jashtë loje.

Deri në fund kuqezinjtë u munduan të shënonin golin e epërsisë, por nuk ia dolën dhe u desh të kënaqen me barazim.

Pas kësaj fitoreje Milani është i dyti me 30 pikë, tetë më pak se Napoli, ndërsa Cremomnese ka 7 pikë, është ende pa fitore dhe mban vendin e 18-të.

Të fundit

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Lajme të tjera

Web TV