“Kryevepra e Putinit”/ Riparimi i urës së Krimesë do të zgjasë të paktën një vit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas përditësimit të fundit të Ministrisë Britanike të Mbrojtjes, dëmet në urën e Krimesë nuk do të riparohen deri në shtator 2023.

“Sulmi në urën e Krimesë ka ndërprerë furnizimet logjistike ruse për Krimenë dhe Ukrainën jugore, duke reduktuar aftësinë e Rusisë për lëvizjen e pajisjeve ushtarake dhe trupave në zonë”, tha ministria.

Ata shtuan se kushtet e motit do të ndikojnë shumë në përpjekjet për rindërtimin e urës.

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV