“Lloxore, këlyshë të rrahur….”/ Rama nuk ndalet, shfrenon sërish gjuhën ndaj opozitës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama nuk i ka ndalur sulmet dhe gjuhën fyese ndaj deputetëve të opozitës në seancën e sotme plenare.

 “Jeni bedela, si je një supër bedelë. Ti je i miza që shkon pas kalit. Rri aty se ke një ditë të vështirë sot e të mirëkuptojmë. Mon ngatërro jashtëdaljet. Ju jeni bedela, që nuk keni imam, nuk keni fe. Vetëm ju mund të ngriheni sot në mëngjes dhe të hyni me sharje e ofendime ndaj një kompanie, që do të ndryshojë portin e Durrësit. Ju jeni bedelë.

Ju jeni këlysh rrahur te dera e shqupit.  Vetëm llaxhoret mund të çohen në pikë të sabahut e të sulmoni. Ju jeni të pa fe, jeni bedelë që nuk dini të ndani opinionet e ndryshme duke ruajtur njërzillëkun.

Ti je një i shitur. Ti ske ç’kërkon që unë të kërkoj ndjesë për këtu që po them, se ti je një bedelë:, tha Rama.

Nga ana tjetër deputeti Enkeljd Alibeja ka kërkuar nga Lindita Nikolla të marrë masat ndaj tij.

“Vetëm një njeri vjen në parlament dhe nxjerr këtë gjuhë. Ai do donte shumë që ne të kthehemi në të njejtën gjuhë. Sepse kështu ai mund të fshehë këtë që po gatuan. Unë kam një kërkesë, këto fjalë janë të tilla që ju vë në pozicionin që ti tërhiqnin vëmendjen parafolësit, sepse janë ofendime. Ju duhet që të shpreheni tani. Për sa i përket buxhetit, Tabaku do të flasë pa asnjë fyerje e ofendime.”

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV