test

Makina luksoze e rusëve të arrestuar në Gramsh ‘parkohet’ para SPAK

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Makina luksoze sportive e dy rusëve dhe ukrainasit të arrestuar në Shqipëri për spiunazh, në muajin gusht të këtij viti, është parkuar këtë të mërkurë në ambientet e Prokurorisë Speciale SPAK.

Ajo ishte sekuestruar me vendim të Gjykatës dhe ky urdhër është revokuar sot, duke bërë që mjeti t’i dorëzohet avokatit Saimir Vishaj, palë mbrojtëse e një prej të arrestuarve. Siç shihet dhe nga fotot, mjeti luksoz i është dorëzuar avokat Saimir Vishajt.

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva dhe 23vjeçari Mikhail Zorin, dhe ukrainasi Fiodor Mihailoviç, sulmuan me spray neuro-paralizues dy ushtarët shqiptarë që ndodheshin në vendroje.

Me urdhër të Drejtorisë së AntiTerrorit këta tre shtetas të huaj janë arrestuar pasi dyshohet se mund të jenë pjesë e një celule spiunazhi, shkruan neësbomb.al. Madje, edhe sendet e tyre personale janë duke u kontrolluar.

Të fundit

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

I ulur në tualet, politikani i bashkohet gabimisht takimit virtual

Një kryebashkiak i Rio de Janeiro të Brazilit u kap duke iu bashkuar një takimi në internet ndërsa ishte ulur në tualet. Sipas mediave të...

Lajme të tjera

Web TV