Pedagogët në protestë për rrogat/ Studenti: Marrin nga 200-500 për provim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Studenti Aurel Kujtimi është shprehur se pedagogët marrin nga 200 deri në 500 euro për një provim.

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euroneës Albania, Kujtimi theksoi se në universitetet në rrethe ka korrupsion.

“Pedagogët duan lekë. Kanë krijuar dhe qendra kursesh. Te shkencat e natyrës provimi ka qenë deri në 700 euro tani mund të variojnë nga 200-500. Mos të flasim pastaj për zonat e Tiranës së bëhet një korrupsion i madh, në Elbasan dhe në Gjirokastër.  Studentët ma kanë pohuar vetë studentë, por këto të fundit nuk kanë guxim ta thonë se kanë frikë”- tha ai.

 

Të fundit

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

Lajme të tjera

Web TV