Vera Grabocka poston videon e bashkëshortit rreth miqve-armiq

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Regjisorja e njohur Vera Grabocka ka postuar një video ku bashkëshorti i saj, aktori Timo Flloko interpreton një poezi të shkruar nga vetë ai, e titulluar : Miqtë.

“E pyeta Timon: – Timo, ti e ke shkruar këtë poezi se je zhgënjyer nga miqtë?
– Thënia e Krishtit “t’i duam armiqtë tanë”, (paradoksale në një sens) na çon përtej urrejtjes…
Pse të shtiremi ndaj njëri-tjetrit, kur mund të jetojmë në harmoni, nën diellin që ngroh njësoj për të gjithë, pa u hequr si miq kur nuk jemi të tillë…?! “Miqtë””, shkruan Grabocka në statusin e saj.

Në video pëveç tekstit të mrekullueshëm të poezisë, vihet re dhe interpretimi mjeshtëror i Timo Fllokos.


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV