Verona e vendit të fundit përballet me një Juventus në ngritje, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hellas Verona pret Juventusin që është në formë, në kuadër të javës së 14-të të Serie A.

Veronezët e kanë nisur shumë keq këtë sezon, ndërsa në pesë ndeshjet e fundit kanë pesë humbje.

Ata mbajnë vendin e fundit me vetëm pesë pikë të tubuara deri më tani.

Në anën tjetër Juventusi është në formë pasi ka katër fitore radhazi në kampionat.

Zonja e Vjetër është e shtata në renditje, por me fitore mund të ngjitet në vendin e katërt.


Verona: Montipò; Dawidowicz, Hien, Ceccherini; Terracciano, Hongla, Suleman, Doig; Kallon; Djuric, Lasagna.

Juventus: Perin; Danilo, Bonucci, Bremer; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Kean, Milik.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV