Tragjedi në ajër, momenti fatal kur 2 avionë përplasen më njëri-tjetrin (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku dy avionë janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Dallas të SHBA-së dhe u shndërrua në një tragjedi kur dy avionë u përplasën në ajër.

Siç vihet re nga videot e publikuara në internet, një B-17 i madh (një bombardues nga epoka e Luftës së Dytë Botërore) po lëviz në ajër kur një avion më i vogël përplaset me të duke shkaktuar përplasjen e tyre.

Ndërkohë një stacion televiziv lokal raportoi se mbeturinat nga përplasja ranë në autostradën 67, duke mbyllur një pjesë të rrugës për trafikun.

Wings Over Dallas është një shfaqje ajrore e organizuar nga Forcat Ajrore Përkujtimore, një organizatë e ruajtjes së avionëve të Luftës së Dytë Botërore me bazë në aeroportin Red Bird.

Nga ana tjetër ende nuk ka raportim të saktë për numrin e viktimave që mund të kenë mbetur pas incidentit ajror.

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV