“Duhet të ketë për të gjithë”/ Britania goditet nga ‘kriza’ e vezëve, i marrin me racion

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Furnizimet me vezë në të gjithë Britaninë kanë rënë duke detyruar qytetarët që të marrin me racione në supermarkete në mënyrë që të kenë mundësi të gjithë që të blejnë.

Ndërkohë supermarketet kanë vendiosur tabela ku paralajmërojnë qytetarët për mungesën e vezëve.

FOTO/ Britania goditet nga ‘kriza’ e vezëve, qytetarët

Sipas mediave britanike shkak për këtë mungesë është bërë gripi i shpendeve. Blerësit në supermarketet më të njohura në Britani si Tesco , Sainsbury’s dhe Lidl kanë vënë re lajmërime në dyqane, duke paralajmëruar për probleme me furnizimin, ndërsa në një degë Lidl, sipas një fotografie të postuar në internet, është vendosur një racion prej tre kuti vezësh për klient.

Të fundit

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother...

Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Ka dalë në dritë dëshmia e plotë...

Zhdukja e Vis Martinaj/ “Kundërshtarët i dërguan mesazh që të vrasim në derë të shtëpisë”

Gazetarja investigative, Klodiana Lala, është shprehur se zhdukja shprehur se ende nuk ka prova të sigurta që tregojnë se Ervis Martinaj mund të jetë...

“Kam tentuar 2 herë të…”/ Rrëfimi tronditës i Ronaldo Sharkës: Vështirësitë që kalova..

Gazetari Ronaldo Sharka ka rrëfyer për “S’e luan Topi” kohën më të vështirë të tij dhe se ka tentuar dy herë që të vrasë...

Nuk i zgjat më shumë se 3 ditë arratia vrasësit të Ndrangheta-s, u prangos sot në Napoli

Vrasësi i Ndranghetës, Massimiliano Sestito, i cili u arratis 3 ditë më parë teksa ishte në arrest shtëpie, është prangosur pasditen e sotme në...

Lajme të tjera

Web TV