Prezantohen zyrtarisht kandidatët për Primaret, ja emrat e PD në 26 bashki

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret.

Është miratuar kandidatura e Luçiano Boçit në Elbasan dhe shtatë kandidaturat për Tiranën.

“Janë mbi 200 kandidatura. Kryesia i shqyrtoi kandidaturat e propozuara dhe të vetëpropozuar”, tha Vokshi.

Lista:

Elbasan – Luciano Boçi

Tiranë- Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkelejda Fejzo,Fatmir Merkorcci, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti, Julian Deda

Shkodër- Bardh Spahia

Durrës- Armand Dervshi, Fatjon Kost,a Igli Cara

Librazhd- Agron Mekshi, Arjanit Leka, Mereme Zeneli, Shaqir Kuka, Shefki Çota, Ndriçim Lila

Përrenjas- Mehdi Leka, Suzana Topi

Gramsh- Hasim Çekrezi, Kodhel Çala

Peqin- Albert Kurti, Mustafa Pashja

Belsh- Bedri Qypi, Dritan Cani

Berat- Kejdi Spahiu, Sazan Guri, Zija Ismail

Lushnje- Eduart Sharka, Erion Kerçuku, Eurion Iliazi

Patos- Ardian Rama, Gazment Halimi, Sofie Alushaj

Mallakaster- Neim Begaj, Resmi Shanaj

Roskovec- Dhurata Malka, Nazar Plaka, Erdit Hazizaj


Të fundit

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Lajme të tjera

Web TV