“Janë degë e shtrembër”, Rama sulmon sërish PD e Berishës: Mallkim për shqiptarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar takime me fermerë në zonën e Beratit.

Gjatë fjalës së tij, Rama tha se PD është një degë e shtrembër që pretendon se do të mbetet në pakicë.

Sipas tij, e djathta është një mallkim me të cilin duhet të merren shqiptarët vetë.

“Mungesa e njerëzillëkut dhe nxitja e keqkuptimit dhe mosmarrëveshjes dhe konfliktit dhe pasqyrimi gjithnjë e më i deformuar nëpër media i realitetit janë sot aq evidente që ta bëjnë të mendohet çdo shqiptar se çdo të thotë sot të jesh shqiptar pa mbyllur sytë përpara asnjë problemi dhe shqetësimi që vendi yt mund të ketë dhe duke iu sjellë kundër interesave të tij. Këtë e bëjnë se janë në mision.

Janë një degë e shtrembur që është në mision që në 1912-tën. Është një mallkim me të cilin duhet të merren shqiptarët vetë. Fatmirësisht janë pakicë dhe do të jenë pakicë se nuk kanë si të bëhen shumicë, të gjendesh përballë fakteve aq tronditëse sa shpërblimi financiar nga të huajt jo dashamirës ndaj vendit dhe të besosh dhe të ndjekësh ata që vazhdojnë deri këtë vënë në pikpyrtje se çfarë do të thotë për këta njerëz jam shqiptar”, theksoi kreu i qeverisë”, tha Rama.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV