Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Rriten problemet e shëndetit mendor, 20-25 vizita në ditë tek një mjek psikiatër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mënyra e jetesës së viteve të fundit ka bërë që të rritet numri i personave që vuajnë nga probleme të shëndetit mendor.

Një mjek psikiatër në kryeqytet, kryen mesatarisht 20-25 vizita në ditë.

‘Së fundmi është vën re një rritje e nurmit të vizitave edhe për shkak të gjithë situatës qoftë të termetit të kaluar, të COVID-it, por edhe të ngarkesave, problematikat ekonomike, sociale, politike në vend shoqërohen me stresor që i mbivendosen atyre biologjik që i bëjnë personat që ta vuajnë më shumë problemin e shëndetit mendor”, u shpreh Arjana Rreli, mjeke psikiatër.

Përfshirja e psikologut në shkollë ka ndihmuar në ndërgjegjësimin e të rinjve që të kërkojnë ndihmën e një specialisti”,

‘Duke parandaluar probleme dhe duke i kapur ato që në fillimet e veta, jo vetëm sensibilizojmë gjithë brezin e ri për të patur akoma më pak paragjykim për probleme të tilla, por nga ana tjetër kontribuojmë në një shoqëri më të shëndetshme duke parandaluar probleme më të rënda dhe komplikacionet, tha ajo më tej.

Shëndeti mendor mund të ndikojë në jetën e përditshme, marrëdhëniet dhe shëndetin fizik.

‘Në kohërat që jetojmë ne patjetër do të kemi ndikime edhe në shëndet mendor. Askush të mos hezitojë të kërkojë ndihmën sa më shpejtë të jetë e mundur. Ndihmë quhet jo vetëm ai për të vajtur me vrap tek mjeku psikiatër, ndihmë është edhe të bisedojmë me njëri-tjetrin, të jemi në krahë të çdokujt që tregon problemet e veta dhe të mos i paragjykojmë”, u shpreh mjekja.

 

Të fundit

Johnny Depp nxjerr në shitje pikturat e tij, ja sa kushton njëra prej tyre

Aktori Johnny Depp ka zbuluar një pikturë të frymëzuar nga ish-partnerja e tij Vanessa Paradis, duke e përshkruar atë...

Kondicionerët ndezur! I nxehti ekstrem rrit konsumin e energjisë, KESH 4.3 mln € blerje

Temperaturat ekstreme po rrisin faturën financiare për furnizimin me energji elektrike. Në këtë muaj është shtuar konsumi i energjisë, për shkak të përdorimit të...

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë

Samiti i Komunitetit Politik Evropian nisi këtë të enjte punimet në Oxfordshire të Britanisë së Madhe. Pjesëmarrës në samit, krahas liderve të BE-së janë dhe...

Çmimet “Emmy 2024”/ Publikohet lista e nominimeve, ja kush kryeson

jet e serialeve “Baby Reindeer” dhe “The Crown” janë ndër më të nominuarit për çmimet Emmy të këtij viti. Komediani skocez Richard Gadd, krijuesi...

Basha uron Ursula Von Der Leyen për rizgjedhjen e saj si Presidente e KE

Kreu i Demokratëve Euroatlantikë, Lulzim Basha, ka uruar Ursula Von Der Leyen për zgjedhjen e saj për herë të dytë në krye të Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV