Sulmi me raketa në Poloni, Scholz: Incidenti duhet të hetohet plotësisht

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Olaf Scholz tha se sulmi me raketa në Poloni, i cili vrau dy persona, duhet të hetohet plotësisht përpara se të nxirren përfundime.

Në deklaratën e tij përfundimtare pas samitit të G20 në Bali, Olaf Scholz e përshkroi si një shenjë pozitive faktin që Shtetet e Bashkuara ofruan të ndihmonin Poloninë në hetimin e incidentit.

Së fundmi, kancelari gjerman Olaf Scholz tha se presidenti rus është pothuajse i vetëm në botë me politikën e tij.

Të fundit

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Lajme të tjera

Web TV