test

Braçe ironizon Kumbaron: Rang shumë i lartë, nuk komunikon me nivele të ulëta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti Erion Braçe ka ironizuar ministren Mirela Kumbaro teksa komentoi vendimin e fundit për vendosjen e traut në Parkun e Divjakës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Braçe u shpreh me ironi se ministrja është nivel shumë i lartë dhe nuk komunikon me nivelet më të ulëta në rang.

“Është nivel shumë i lartë ky që po më pyesni dhe nuk mund të komunikojë me nivele më të ulëta në rang.”, u shpreh Braçe teksa u pyet nëse ka biseduar së fundmi me ministren për këtë vendim

“Patjetër se me çdo mënyrë ligjore duhet të ndryshojë”, tha deputeti për vendimin për vendosjen e traut në Parkun e Divjakës, pasi e quajti një vendim të paligjshëm.

Banorët e Divjakës kanë dalë sot në protestë pasi kundërshtojnë vendosjen e traut në park duke detyruar çdo vizitor që të paguajë një tarifë të caktuar për të hyrë brenda tij.

Çdo vizitor detyrohet të paguajë 50 lekë të reja, ndërkohë për automjetet është vendosur një tarifë prej 150 lekësh të reja.

Të fundit

Fitorja spektakolare e Austrisë ndaj Holandës i jep vendin e parë në grupin D

Austria ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-3 Holandën në Berlin, në takimin e fundit të Grupit D. Ishin austriakët...

Hitaj: Mendoni se do të detyroni Ramën të tërhiqet?

Gazetari Arbër Hitaj, gjatë debatit në emisionin Open në News24 e konsideroi të drejtë thirrjen e protestave nga opozita, por shtroi pyetjen se si...

Barazimi me Poloninë, Deschamps pas ndeshjes: Ekipi luajti mirë

Numri një i stolit të Francës, Deschamps u ndal për mediat, pas atij barazimi 1-1 ndaj Polonisë, takim ky i vlefshëm për Europianin. “Nuk jam...

Bozdo: Protesta e 11 korrikut një paralajmërim, kërkojmë qeveri teknike

Enno Bozdo, anëtar i Kryesisë së PD-së, tha në “Open” në News24 se protesta e 11 korrikut do të kërkojë përveç lirimin e liderit...

Depresioni tek gratë, nga simptomat te trajtimi

Trishtimi dhe mërzia janë reagime normale të kohëve të vështira që gjithkush kalon në jetë. Mërzitja është një reagim që kalon shpesh, por ajo...

Lajme të tjera

Web TV