Djali i legjendës Michael Schumacher mbetet pa makinë, skuadra amerikane i jep lamtumirën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Piloti gjerman Mick Schumacher ka mbetur i zhgënjyer nga vendimi i marrë prej makinës amerikane Haas, që nuk i rinovoi kontratën. Vendin e tij do ta zërë Nico Hulkenberg. Gjithsesi, djali i 7 herë kampionit të botës nuk heq dorë nga Formula 1 dhe shprehet se do ta rishohim shpejt në pistë.An imminent F1 exit stares at Mick Schumacher after 35-year-old Nico Hulkenberg inches closer to securing Haas seat - The SportsRush

Mick rrëfen gjithçka përmes një komunikate për shtyp, në prag të garës së fundit në Abu Dhabi: “Kjo do të jetë gara ime e fundit me Haas. Nuk dua ta fsheh faktin se kam mbetur i zhgënjyer nga vendimi për të mos rinovuar kontratën mes nesh.

Gjithsesi, dua të falënderoj Haas, F1 dhe Ferrari për mundësinë që më dhanë”.

“Këto vite që kaluam së bashku më kanë ndihmuar të rritur si nga ana teknike ashtu dhe ajo personale. Sidomos në momentet e vështira kam kuptuar se sa shumë e dua këtë sport. Disa herë ka qenë e vështirë, por jam përmirësuar në mënyrë konstante, kam mësuar shumë dhe e di se meritoj një vend në Formula 1. Momentet e vështira të bëjnë më të fortë. Brenda meje digjet zjarri për Formula 1 dhe do të punoj fort për t’u rikthyer”, shkruan Mick Schumacher.

Të fundit

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin! Detyrim paraqitje për Kokaveshin

Apeli i GJKKO ka rrëzuar kërkesën e Fredi Belerit për masë më të lehtë siguri, duke lënë në fuqi...

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të përballuar pasojat socio-ekonomike të krizës...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Lajme të tjera

Web TV