Mitrovicë e Veriut/ I filmoi duke dhunuar të riun shqiptar, serbët sulmojnë kameramanin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një incident raportohet se ka ndodhur rreth një orë më parë në pjesën veriore të Mitrovicës ku dyshohet se janë lënduar dy persona. Bëhet fjalë për një person që po dhunohej nga disa shtetas serb dhe kameramanin e një media që po filmonte ngjarjen.

Portali online “Insajderi” raporton se në fakt njëri nga të lënduarit është kameramani i tyre, Jetmir Muji, i cili rastësisht ka qëlluar në vendngjarje dhe ka filluar të filmojë dhunën e ushtruar ndaj shqiptarit.

“Ai ka qenë duke e xhiruar rastin e një rrëmbimi të një të riu shqiptar në pjesën veriore të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Insajderit.

Siç shkruan media, i riu me kombësi shqiptare është rrëmbyer nga disa serbë, është futur në një veturë të tyre dhe është rrahur dhe është lënë në rrugë në pjesën veriore të Kosovës. Kameramani i Insajderit ka qenë duke e xhiruar këtë veprim të tyre dhe sulmuesit e kanë goditur atë pas koke duke i shkaktuar plagë të rënda. kokës.

Ndërkohë policia Rajonale e Mitrovicës Veriore ka konfirmuar se ka pasur sulm fizik ndaj dy shtetasve shqiptarë por nuk ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen.

Informacionet paraprake tregojnë se njëri nga të lënduarit është transferuar në pjesën jugore të Mitrovicës për ndihmë mjekësore, ndërsa tjetri ndodhet në QKB Mitrovicë në pjesën veriore.

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV