PD prezanton kandidatët për Tiranën, e nis me një minutë heshtje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Demokratike ka nisur prezantimin e 7 kandidatëve për Primaret për Bashkinë e Tiranës, përkatësisht të degëve 3, 4 dhe 14.

PD e ka nisur me një minutë heshtje për babë e bir që u zhdukën mesditën e sotme në Shkodër pasi i mori rrjedha e ujit. Fjalën e para e mori Adriana Kalaja, një nga kandidatet për primaret e Tiranës, e cila kërkoi që të gjithë të ngriheshin në këmbë dhe të respektonin dy personat që dyshohet të kenë humbur jetën, por që ende nuk u janë gjetur trupa.

“Sot është një ditë e trishtë, për shkak të ngjarjes që ka ndodhur në Shkodër. Një familje e mori rrjedha e ujit për shkak të babëzisë e asaj që sjell mosmenaxhimi i taksave që reflektohet në ditët me mot të keq. Babë e bir janë zhdukur dhe unë kërkoj që të mbajmë një minutë heshtje. I paharrueshëm qoftë kujtimi i tyre,”- tha Kalaja. 

 

Të fundit

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Lajme të tjera

Web TV