E bujshme/ Cristiano Ronaldo i vetëofrohet Real Madridit për të zëvendësuar Benzemanë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Superylli i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo, i është ofruar Real Madridit për të zëvendësuar të lënduarin Karim Benzema.

Nuk ka dyshim se CR7 do të largohet nga Old Traffordi nëse jo në janar, atëherë në qershor kur edhe i përfundon kontrata. Megjithatë, pas gjithë situatës së krijuar të dyja palët e duan largimin e tij që në afatin kalimtar dimëror, porse është vështirë të gjendet një klub që e paguan rrogën e tij të madhe.

Në Angli tashmë po flasin për vështirësinë që do të ketë në largimin e tij, pasi United kërkon ta përjashtojë pa e paguar për një shkelje shumë të rëndë, derisa agjenti i tij, Jorge Mendes, përpiqet të arrijë një marrëveshje miqësore duke pasur parasysh miqësinë e tij të mirë me klubin.

Chelsea, Napoli dhe Sportingu i Lisbonës, duke mos e përjashtuar edhe Paris Saint-Germainin e Atletico Madridin, kanë qenë klubet e përfolura si destinacione të mundshme.

Kthimi në Madrid ka qenë gjithmonë dëshira e Cristianos, ndërsa lëndimi i Benzemas hap një skenar të ri, edhe pse Carlo Ancelotti nuk e ksihte menduar si opsion portugezin.

Presidneti i Realit, Florentino Perez, është në kërkim të një sulmuesi dhe ka marrëdhënie të mira me Ronaldon pavarësisht largimit të tij të trazuar drejt Juventusit.

Në bazë të njoftimit, marrëveshja do të ishte gjashtëmujore dhe 37-vjeçari do të kishte një rol dytësor – si rezervë e Benzemas derisa francezi t’i tejkalojë problemet fizike – gjë që do të jetë vështirë të gjendet formula kur kihet parasysh karakteri i CR7.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV