Primaret/ Çudit kandidatja e PD: Do shembim me tritol vilën e Ramës!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adriana Kalaja, një nga kandidatet e Primareve të Tiranës në Partinë Demokratike ka përcaktuar synimin që ka nëse arrin të fitojë Bashkinë e Tiranës. Në prezantimin e saj para demokratëve, Kalaja tha se vila e kryeministrit Edi Rama në Surrel duhet shembur me tritol. Ajo tha se toka ku është ngritur shtëpia e kreut të qeverisë është ‘rrëmbyer’ nga gruaja e tij, Linda Rama. Për rrjedhojë, shtëpia është e ngritur pa leje dhe sipas Kalasë, duhet shembur me tritol.

“E kam denoncuar dhe vazhdoj ta denoncoj që bashkëshortja e kryeministrit e ka grabitur pronën. Për rrjedhojë, vila është ngritur pa lej. Ju e dini që ai bunkeri i ngritur pa leje duhet shembur, përveçse ndërtuesi i paligjshëm duhet të shkojë pas hekurave. Mendoni ju se ka ndonjë fadromë që e shemb atë bunker? A ka ndonjë gjë tjetër që e rrëzon përveç tritolit? Ndaj ju them që godina e parë që do të shembet do të jetë bunkeri i Surrelit. Këto grabisin dhe pronat e qytetarëve, pasi oligarkët do të ndërtojnë kullat e tyre. Këto janë mashtrimet e vrasësit Erion Veliaj. Tërmeti ka rënë në 2019 dhe ti nuk mund të ndërtosh një projekt të miratuar në vitin 2017. Nga këtu do e filloj unë drejtimin e Tiranës,”- tha Kalaja. 

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV