Situata nga moti i keq, ministrja Balluku në terren: E sotmja ishte një provë për…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka inspektuar sot mirëmbajtjen e aksit rrugor Burrel-Klos, aks që ka shfaqur problematika nga reshjet e shumta të shiut.

Balluku tha se aktualisht të gjitha akset rrugore në vend janë të kalueshme, megjithatë duhet kujdes për shkak të prezencës së ujit në disa zona.

“Intensiteti ka qenë shumë i lartë. Në zonën e Fierzës, aty ku ne prisnim të kishim rreshje të mëdha, ishin me intensitet mesatar. Akset janë të hapura. Problematikat janë në zonën e veriut, Tamarë, Vermosh.

Në aeroportin e Rinasit kemi pasur disa devijime për të ruajtur pasagjerët nga rrufetë, jo nga shiu. Disa fluturime nuk janë ulur, janë kthyer në aeroportin e Brindisit për shkak të motit më të qetë atje. Mirëmbajtja dimërore nis në 15 dhjetor, ne sot kemi bërë një provë gjenerale për të parë se si funksionon i gjithë grupi, e gjithë skuadra.

Ne kemi arritur tashmë përmes automjeteve moderne, të mbajmë akset hapur. Parashikohet të ketë përmirësim të motit gjatë pasdites. Sa i përket energjisë ne na duhen shira”, u shpreh Balluku.

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV