Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Të vendosësh pemën që në nëntor?! Shkencëtarët ju japin një arsye të fortë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse ju tundon ideja e ndezjes së dritave të festave mund ta bëni edhe pse jemi ende në muajin nëntor.

Psikologët thonë se kjo mund t’ju bëjë më të lumtur. Psikologia Deborah Serani konfirmoi për TODAY se është e vërtetë: Dekorimi padyshim mund t’ju ngrejë humorin.

“Kjo krijon atë ndryshim neurologjik që mund të prodhojë lumturi,” tha ajo. “Unë mendoj se çdo gjë që na nxjerr nga zakonet tona normale, dita normale, çdo ditë … sinjalizon shqisat tona dhe më pas shqisat tona matin nëse është e këndshme apo jo.”

“Dekorimi i Krishtlindjeve do të nxisë dopaminën, një hormon për t’u ndjerë mirë”, shtoi Serani.

Por çfarë i lidh saktësisht dekorimet e Krishtlindjeve me hormonet e lumturisë?

“Si fillim, dritat dhe ngjyrat e ndezura”, tha Serani. Kromoterapia, ose terapia me ngjyra, e cila mendohet se rrit nivelet e energjisë dhe rrit lumturinë, mund të jetë faktor. Apo ndoshta është thjesht ambienti në përgjithësi! Kush mund t’i rezistojë buzëqeshjes para një peme të Krishtlindjes ndezur për herë të parë? Ekziston edhe një fushë e re shkencore e përkushtuar për të kuptuar se si mjediset tona të dizajnuara ndikojnë në sjelljen e quajtur neuro-arkitekturë.

Sigurisht, ka edhe faktorin nostalgji.

“Për shumë prej nesh, Krishtlindjet janë një kohë magjike, është një kohë e pafajësisë, është një kohë gëzimi,” tha Serani.

Të fundit

Lajmi i Fundit/ Qëllohet gjatë mitingut në Pensilvani Donald Trump

Ish presidenti amerikan Donald Trump eshte qelluar gjate nje mitingu ne Pensilvani. CNN ka publikuar pamjet e sulmit ndaj Trump. Ish...

Egla dhe Graciano bëhen bashkë, çfarë po përgatisin

Fituesja e Big Brother Vip, Egla Ceno vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe çdo postim i saj ngjall kuriozitet. Mirëpo...

Analiza e REL: Samiti i Uashingtonit dhe trashëgimia e vërtetë e tij

Ukraina mund të jetë përafruar më shumë me NATO-n në samitin e aleancës ushtarake në Uashington, këtë javë, por është vështirë t’i shpëtosh ndjenjës...

Zyrtare, portieri shqiptar rinovon me Cesena-n

Giulio Veliaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Cesena-s edhe për sezonin e ardhshëm. Klubi që këtë vit u ngjit në Serie B i...

Elton John urinon brenda shishes plastike në dyqanin luksoz

Këngëtari i njohur Elton John vendosi papritur të mos respektojë një sërë rregullash në një dyqan luksoz në Paris. Mesa duket, artisti spektakolar ka...

Lajme të tjera

Web TV