Përmbytjet/ Braçe-Berishës: I fundit që mund të flasë, e mbyti Shkodrën 5 herë në 13 muaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe thotë se Sali Berisha është i fundit që mund të flasë për përmbytjet në Shkodër. Sipas Braçe, Sali Berisha e mbyti Shkodrën 5 heë në 13 muaj.

‘Salih Berisha-ai i përhershmi, është i fundit qe mund te flasë për përmbytjet ne Shkodër! E dini pse? E para, e mbyti Shkodrën 5 here ne 13 muaj; E dyta, nuk beri asgjë ne Shkodër kundër përmbytjeve, zero. Shiheni videon nga google, ka dy gjera te qarta; Zona e përmbytur është thuajse toke e lumit dhe, me këto reshje, me këto plota është e rrezikuar përherë; uji nuk ka hyre ne qytet sic ne 2010 e vijim 5 here rresht, për shkak te unazës si argjinature qe Salih Berisha nuk ja beri kurrë Shkodrës; E ndërtoi kjo qeveri! Nëse duhet te flasë, ta nise nga kjo! Natyrisht, koha nuk është për te folur; koha është për te ndihmuar njerëzit ne nevoje; koha është edhe per te ngushëlluar familjen Rrushaj per humbjen e tmerrshme te saj!’- shkruan Braçe.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV