Shqipëria ‘nën ujë’/ Parashikimi javor i motit, ja kur do të ndalojnë reshjet e shiut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kjo fillim javë do të sjellë mot të paqendrushëm në vendin tonë, duke bërë që vranësirat e dendura të sjellin reshje shiu.

Parashikohet që pjesa e dytë e ditës së hënë dhe pjesa e parë e ditës së martë të sjellë mot të qendrueshëm.

Meteorologu Hakil Osmani thotë se nga pjesa e dytë e së martës deri të mërkurën do të ketë sërish rifuqizim të vranësirave dhe reshje shiu në formë rrebeshesh.

Më pas pritet përmirësim i motit.

Për sa i përket temperaturave të ajrit mëngjesi i sotëm ka regjistruar vlera në 5 dhe 6 gradë celcius në zonat malore, ndërsa temperaturat maksimale sot do të shkojnë deri në 20 gradë celcius.

Nga e marta nis rënia graduale e temperaturave, temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 16 gradë celcius në qytetet e ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore temperature maksimale do të arrijnë deri në 11 gradë celcius.

Nga nesër do të ketë fuqizim të parametrit të erës, duke arritur shpejtësinë deri në 70 km/h, në intervale të shkurtra kohore.

 

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV