Spiropali nga Shkodra e përmbytur: Jemi të verbër për sa i përket bindjeve politike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja Elisa Spiropali nga Shkodra u shpreh se qeveria do të vijojë punën e vazhdueshme për të përballuar situatën e rëndë të krijuar për shkak të reshjeve të fundit.

Spiropali: Është e rëndësishme që burokracia është shmangur në këtë raste dhe komunikimi me strukturat qendrore ka funksionuar për t’i ardhur njerëzve në ndihmë. Kjo punë na përket të gjithëve, nuk është momenti për të bërë politikë ne ditës, por për të bërë punën e madhe që kjo emergjencë të menaxhohet dhe të përballohet me sa më pak kosto për të gjithë qytetarët. Ne nuk i shohim, ne jemi të verbër për sa i përket bindjeve politike, por shohim te njerëzit dhe qytetarët, bashkëpunëtorët tanë për të zgjidhur këtë emergjencë.

Spiropali theksoi se do jenë vazhdimisht në dispozicion dhe në komunikim të vazhdueshëm. Më tej, bëri me dije se do jenë në terren për gjithçka që duhet për ta kaluar sa më lehtë këtë situatë.Ministrja duke iu përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit, tha se nuk ndodhet në Shkodër për Berishën por për shkodranët dhe për gjithë qytetarët që kanë nevojë për qeverinë.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV