Sulmi me raketa nga forcat ruse, vritet prokurorja në Kharkiv

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një prokurore në zonën e Kharkiv thuhet se u vra në një sulm me raketa ruse.

Një deklaratë nga zyra e prokurorit rajonal të Kharkiv tha: “Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjen dhe miqtë e prokurores Olena Maslych, e cila vdiq si rezultat i zjarrit me raketa ruse”.

“Udhëheqja dhe stafi i prokurorisë rajonale të Kharkiv janë thellësisht të pikëlluar nga humbja, vdekja e Olena Oleksandrivna Maslych, prokurores së divizionit Shevchenkiv të zyrës së prokurorisë së qarkut Kupyan të rajonit të Kharkiv.

“Prokurorja u vra më 20 nëntor si rezultat i një sulmi me raketa ruse në sektorin e banimit të fshatit Shevchenkive të rrethit Kupyan.”

 


Të fundit

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

VIDEO-Nga grumbull ‘karrocash’ teneqeje, Urgjenca Kombëtare kthehet në repart ekselence

Kryeministri Edi Rama  e ka cilësuar Urgjencën Kombëtare si “repart ekspelencë të shërbimit shëndetësor shqiptar” pasi flotës së shërbimit i janë shtuar 28 autoambulanca...

Peleshi njofton shtim fondesh për emergjencat civile/ Po vjen edhe financimi italian

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, pas mbledhjes së qeverisë, ka detajuar një projektvendim të menduar si ndihmë ndaj pushtetit vendor në përballjen e emergjencave...

Lajme të tjera

Web TV