“Bën selfie si pjeshkë Blloku!”/ Veliaj ‘masakron’ Metën: Është i pirë shumicën e kohës!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka sulmuar sërish Presidentin Ilir Meta, duke mos i kursyer as epitetet për të.

Në një intervistë për Report Tv nuk i kurseu komentin për kreun e PL duke thënë se është i pirë shumicën e kohës dhe është bërë gazi i botës me selfie që bën.

Sa i përket rastit të një gruaje që deklaronte se cmimi i ujit është rritur me 70%, Veliaj thotë se ‘ata të PL’ nuk i shohin fare faturat.

“Punët në Tiranë nuk bëhen vetëm nga kryetarët e Bashkisë por edhe këshilltarët. Po dëgjoja sot kandidatët e Ilir Metës, janë miniaturë atij. Konviktet po rregullohen. Edhe ata po mundohen t’i ngjajnë atij që është i pirë shumicën e kohës, bën selfie si pjeshkë blloku, është bërë gazi i botës. Edhe ai kërkon të çmendurit e rinj. Këta Partia e Lekut kanë shumë para sa nu ki shohin fare faturat. Nuk i dinë sa janë çmimet, nuk e dinë që uji në Tiranë është më i lirë në Kamëz. Arsyeja pse përgjysmohen në çdo palë zgjedhje është se s’kanë lidhje me realitetin.

Të dy edhe Meta edhe Berisha zgjohen në Gjirin e Lalzit dhe nuk e dinë se Tirana ka ndryshuar. Ata nuk kanë lidhje, janë transit në Tiranë. Nëse Shqipëria është kaq keq, pse nuk ikin këta. Këtu opozita jeton më mirë se kudo. Këta janw njerëzit më të llastuar, pacientët e trajtuar më mirë”, tha Veliaj.

 

Të fundit

Luftë në veri/ Vritet një polic kosovar, ekzekutohen 3 terroristë serb

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku u vra në orët e para të së dielës në fshatin...

Horoskopi ditor, 25 Shtator 2023

Dashi: Mundohuni të rrethoheni me njerëz pozitivë. Në përgjithësi ju jeni një shenjë lideri, që pëlqen të punojë vetë. Gjithashtu për këtë arsye ju menaxhoni...

Atletico Madrid “çmonton” Realin e Madridit dhe triumfon në derbin e kryeqytetit

Atletico Madrid tregon karakter dhe ia del të triumfojë në derbin e Madridit, me shifrat 3-1 ndaj Real Madrid. Skuadra e drejtuar nga Simeone,...

Cilat janë 5 shenjat më të pak të lumtura të horoskopit

E ashtuquajtura psikologji pozitive, e cila na motivon të jemi optimistë dhe të mendojmë pozitivisht, nuk prek shenjat e mëposhtme, të cilat duken të...

Sulmet në Veri, ja çfarë gjeti Policia e Kosovës në vendqëndrimet e kriminelëve serbë

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në...

Lajme të tjera

Web TV