Formacionet zyrtare të sfidës Gjermani-Japoni, e vlefshme për grupin E

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Japonisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin E.

Gjermani dhe Japonia do ta nisin sot (e mërkurë) rrugëtimin e Kupës së Botës “Katar 2022”, në ndeshjen që do të zhvillohet në orën 14:00 në ‘Khalifa International Stadium’ të Dohas.

Ekipi i Hansi Flick synon ta nis me fitore Kampionatin Botëror, pasi llogariten si njëri nga favoritët.

Edhe Japonia ka vendosur të startoj me formacionin më të mirë të mundshëm dhe të tentoj befasinë.

GjermaniaNeuer; Sule, Rudiger, Schlotterbeck, Raum; Kimmich, Gundogan; Gnabry, Muller, Musiala; Havertz 

JaponiaGonda; Sakai, Itakura, Yoshida, Nagatomo; Endo, Ito; Kamada, Tanaka, Kubo; Maeda.

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV