Marrëdhënia me Ramën? Veliaj: Ditë më të mirë se sot s’kemi pasur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas disa zërave për ekzistencën e një konflikti mes të tyre, kryeministri Edi Rama duket se ka konfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të tretë në Tiranë.

Sakaq, në intervistën e dhënë në studion e Report tv, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj u pyet edhe për marrëdhënien me Edi Ramën.
“Mua më vjen mirë që me Edin ne realizuam disa projekte që kanë nisur me mandatin e tij. Nuk besoj se kemi pasur ditë më të mirë dhe ditët më të mira janë përpara. Filmat për konflikte i bëjnë këta që bëjnë filma. PS është sot partia më serioze në vend, më patriotike dhe më vizionare. PS sot është partia që punon më shumë dhe forca më e madhe patriotike. Ne vetëm për këto tema flasim, për punën”, tha Veliaj.

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV