‘Mbizotërojnë tifozët sauditë’, shqiptari tregon atmosferën në Katar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hurmet Kadrija, ekonomist shqiptar në Katar tregoi si po përjetohen emocionet e Kupës së Botës në vendin e mbushur me tifozë nga mbarë globi.

Shqiptari, i cili prej 6 vitesh në qytetin e Dohas në Katar, tha në një intervistë për Euronews Albania se atmosfera në qytetin e vogël është shumë e këndshme, duke qenë se të gjitha stadiumet janë pranë njëri-tjetrin dhe rrugët janë të mbushura me njerëz nga kombësi të ndryshme.

Ai u shpreh se mbizotërojnë tifozët sauditë, të cilët me fitoren spektakolare në kombëtares  së tyre përballë Argjentinës pritet të shtohen në ditët vijim.

“Vendimi nuk është pritur mirë nga ata që e konsumojnë, kritika ka pasur, po këtu nuk është ndjerë. Rrugët janë mbushur me tifozë sauditë, ku pas fitores me Argjentinën është shpallur ditë pushimi. Tifozët më të shumtë nga Arabia Saudite”, tha Kadrija.

 


Të fundit

“Made in Italy”/ Sekuestrohen mijëra veshje ‘false’ prodhuar në fasoneritë shqiptare

Rreth 75 mijë veshje me vlerë 8 milionë euro, prodhuar në Shqipëri, Bullgari e Tunizi janë sekuestruar nga Guardia...

“Është çmontuar totalisht”/ Trondit Frrok Çupi: Sali Berisha nuk futet dot në Itali

Analisti Frrok Çupi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha nuk mund të futet dot as në shtetin italian për...

Shkeli me këmbë fanellën e Meksikës, kampioni i botës kërcënon Messin: “Dashtë zoti …

Nëse Argjentina është ende “gjallë” në “Katar 2022”, shumë merita i shkojnë Lionel Messit, autori i golit që zhbllokoi ndeshjen kundër Meksikës. “Pleshti”, i...

Humbi jetën nga aksidenti në Durrës, ja mesazhi rrëqethës i shoqes së 24-vjeçares

I është dhënë lamtumira e fundit dy vajzave që humbën jetën në orët e para të ditës së djeshme në një aksident tragjik teksa...

Lajme të tjera

Web TV