Nga futbolli, tek politika dhe aventurat romantike/ Jeta e Berlusconit kthehet në muzikal

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një muzikal i frymëzuar nga jeta e Silvio Berlusconit, i shkruar nga dy ish-yjet e serialit britanik për fëmijë “Grange Hill”, Ricky Simmonds dhe Simon Vaughan, po përgatitet që të ngjitet në skenën londineze në pranverë.

Sipas Guardian, është një “histori pothuajse e vërtetë” me sytë e tre grave: Ilda Boccassini (gjyqtare), gruaja e dytë e Berlusconit, aktorja Veronica Lario, e cila e la atë në vitin 2009 pas gati 20 vitesh martesë dhe një gazetare.

“Këto gra po tregojnë historinë e tyre,”- thotë Francesca Moody, e cila është në krye të produksionit. Shfaqja do të përqendrohet në dhuratën e Berlusconit për të përdorur pushtetin “me buzëqeshjen dhe syrin e tij të veçantë”.

Me regji të James Grieve, shfaqja do të vihet në skenë në Southwark Playhouse në Londrën e Jugut

Të fundit

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit...

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një video duke luajtur me të...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

Lajme të tjera

Web TV