“Berisha ka shthurje mendore”, Ngjela: Ja pse protesta e 6 dhjetorit nuk do të zhvillohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Opozita ka paralajmëruar protestë më 6 Dhjetor në një kohë ku në Tiranë pritet të zhvillohet edhe samiti BE-Ballkani Perëndimor.

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar pikërisht këtë, duke deklaruar se ka kohë që Berisha nuk është më me Bashkimin Europian, që mes të viteve 1984.

“Ajo është një protestë kundër Bashkimit Europian. Ka kohë që Berisha nuk është më me Bashkimin Europian, ka që në mes të viteve 1984,  ai nuk është më me perëndimin dhe kjo gjë është e provuar. Por, a do ta bëjë Berisha atë protestë? Nuk do ta bëjë dot, sepse ka një ligj për protestat, kur bënë një protestë duhet që të marrësh  leje në shtet. Dhe në këtë rast shteti nuk i jep leje disa antiperëndimorëve që të bëjnë protestë”, tha ai.

I pyetur lidhur me akuzat e ish-kryeministri Sali Berisha ndaj ambasadorit të Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Sir Alastair King-Smith, për të cilin ka thënë se mund ti çoj 100 mijë vetë tek ambasada, ai tha se këto deklarata tregojnë ç’thurje.

“Këto deklarata janë ç’thurje mendore. Seç kishte thënë ca deklarata të tjera edhe për përmbytjet në Shkodër, nuk duhet me u marr fare me të”, tha ai.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV