Brazili favorit nis Kupën e Botës me përballjen ndaj Serbisë, ja formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme (e enjte), Brazili e zhvillon ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Përballja zhvillohet në Lusail Stadium, ndërsa kundërshtar i Selecao është përfaqësuesja serbe.

Përzgjedhësi Tite ka bërë caktimin e taktikave dhe zgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga fillimi.

Formacionet zyrtare

Brazili: Alisson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro; Paquetá, Casemiro; Raphinha, Neymar, Vinicius; Richarlison.

Serbia:V. Milinkovic-Savic; Milenkovic, Vejlkovic, Pavlovic; Zivkovic, Gudelj, S. Milinkovic-Savic, Lukic; Tadic;Mitrovic, Mladenovic

 

 

Të fundit

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Lajme të tjera

Web TV