Formacionet zyrtare të sfidës Uruguai-Korea e Jugut, e vlefshme për grupin H

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përfaqësuesja e Uruguait dhe Koresë së Jugut kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të grupeve në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Ekipi nga Amerika e Jugut synon ta nis me fitore Kupën e Botës dhe ka vendosur ta nisë sfidën me më të mirët.

Nga ana tjetër, Korea e Heung Min Son do të kërkojë të bëjë surprizën.

Nga minuta e parë te Uruguai luajnë emra si Luis Suarez, Darwin Nunez, Rodrigo Bentancur, Federico Valverde dhe Diego Godin.

Uruguai: Rochet, Cacares, Godin, Gimenez, Olivera, Valverde, Vecino, Bentancur, Pellistri, Nunez, Suarez.

Koreja e Jugut: Seung-gyu, Jin-su, Kim Min-Jae, Woo-young, In-beom, Son Heung-min, Jae-sung, Moonh-wan, Ui-jo, Sang-ho, Young-gwon.


Të fundit

Fierakët rikthejnë Nëntorin 1912, parakalim me kuaj e plis në kokë në qytet

Një grup të rinjsh nga qyteti i Fierit kanë risjellë dhe njëherë në vëmendje nëntorin e vitin 1912. Në...

Dhunuan nënën e moshuar/ Nusja e mohon: E ka inskenuar për të përfituar banesën

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” është trajtuar një rast i rëndë ku një grua e moshuar pretendon se është dhunuar nga...

Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi...

“Made in Italy”/ Sekuestrohen mijëra veshje ‘false’ prodhuar në fasoneritë shqiptare

Rreth 75 mijë veshje me vlerë 8 milionë euro, prodhuar në Shqipëri, Bullgari e Tunizi janë sekuestruar nga Guardia di Finanza Italiane e Venezias...

Lajme të tjera

Web TV