“Kam studiuar në Amerikë, i kam bërë nder Shqipërisë”/ Xhaferraj mburret para Ramës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti Ferdinand Xhaferraj, duke iu përgjigjur kryeministrit Edi Rama tha se po i bën nder Shqipërisë që qëndron këtu pasi ka kryer studimet në një nga shkollat më të mira në Amerikë.

“Më erdhi vërtet keq për ju. Sërish i ndodhur në siklet tek cilësia e diellit. Unë ju them si keni vjedhur, si po përmbytur, si po bëni korrupsion, ju thoni cilësia e diellit. Për cilësinë time, jam shkolluar në një ndër shkollat më të mira në Amerikë dhe i kam bërë nder Shqipërisë.

30 vite më parë thoje se nuk po i hedhim baltë Enver Hoxhës por po heqim baltën që Enver Hoxha ka hedhur te ne. Pse 30 vite më parë e përmbysi me Ardian Klosin dhe sot po e mbyll me Ardian Çelën? Për çfarë?” , tha Xhaferraj.


Të fundit

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq e zi. Ajo shkruan se...

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit. Në mesazhin e...

Lajme të tjera

Web TV