Nis me tensione Kuvendi/ Nikolla nuk i jep fjalën Berishës, opozita “pushton” foltoren

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me debate po shoqërohet kjo seancë e sotme në Kuvend që do të jetë maratonë, ndërsa pritet miratimi i marrëveshjes për portin e Durrësit.

Berisha kërkoi fjalën për replikë ndaj deputetit Taulant Balla, ndërkohë që Nikolla nuk e lejoi që të fliste.

“Nuk mund të flisni, mos bëni viktimën”, tha Nikolla.

Berisha së bashku me deputetët e grupit të tij, janë ngritur dhe kanë bllokuar Kuvedin, ndërsa Garda e ka rrethuar.

Siç bëri edhe javën e kaluar Berisha ka hyrë dhe ka nisur të flasë nga “facebook”.

 


Të fundit

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

Lajme të tjera

Web TV