“Një Spanjë brutale”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në mediat sportive italiane, faqet e para pushtohen nga ajo që ndodhi dje në Kupën e Botës mes Gjermanisë dhe Japonisë, jo vetëm në fushën e lojës, por sigurisht mbi të gjitha me imazhin tashmë ikonik të kombëtares gjermane me dorën mbi gojë.
Në mediat sportive spanjolle, sigurisht që fokusi kryesor është tek fitorja e thellë e Spanjës ndaj Kosta Rikës me rezultat 7-0.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

“Bota e çmendur”, titullohet La Gazzetta dello Sport me ngazëllimin e Asanos. Dhe më pas fotoja e Gjermanisë: “Gjermanët kundër FIFA-s me duart mbi gojë”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 24/11/2022

Corriere dello Sport hapet me titullin: “Kurrë mos thuaj Banzai”, e cila fokusohet tek goditja “vdekjeprurëse” nga Japonia që mahniti Gjermaninë.Prima Pagina Corriere dello Sport 24/11/2022

Tuttosport vendos si titull kryesor objektivat e Juventusit në merkato: “Sytë tek Singo dhe Maehle”, të cilët mund të jenë dy operacione të mundshme në janar. Hapësirë ka dhe për panzerat, duke I përshkruar me titullin kontravers: “Gjermania,gjesti dhe censura: “Nuk bëhet fjalë për të drejtat e njeriut”.Prima Pagina Tuttosport 24/11/2022

Gazeta madrilene AS hapet me titullin: “Të ëndërrojmë”. Spanja bëhet sensacioni i Kupës së Botës pasi mposhti Kosta Rikën 7-0. Versioni më i mirë i tiki-takas është kthyer.Prima Pagina AS 24/11/2022

“Një Spanjë brutale” është titulli i prestigjiozes Marca. Debutim brilant dhe ekspozitë korale e ekipit të Luis Enrique.Prima Pagina Marca 24/11/2022

Në vend të këtyre, faqja e parë e L’Equipe është ikonë: “Një dashuri”, duke shpalosur në faqen e parë një përqafim plot emocion mes Mbappe dhe Griezmann.Prima Pagina L'Equipe 24/11/2022


Të fundit

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq...

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit. Në mesazhin e...

Fierakët rikthejnë Nëntorin 1912, parakalim me kuaj e plis në kokë në qytet

Një grup të rinjsh nga qyteti i Fierit kanë risjellë dhe njëherë në vëmendje nëntorin e vitin 1912. Në këtë ditë feste për gjithë...

Dhunuan nënën e moshuar/ Nusja e mohon: E ka inskenuar për të përfituar banesën

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” është trajtuar një rast i rëndë ku një grua e moshuar pretendon se është dhunuar nga...

Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi...

Lajme të tjera

Web TV