PD e përçarë/ Alibeaj nxjerr kandidatin e parë për zgjedhjet lokale (EMRI)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas dështimit të negociatave për daljen me emra të përbashkët, kreu i grupit parlamentar i PD, Enkelejd Alibeaj, ka nxjerrë kandidatin e parë për zgjedhjet lokale.

Në një njoftim të bërë në Facebook, ka qenë vetë Agon Kapllanaj i cili ka konfirmuar se do të kandidojë më 14 maj, duke u bërë thirrje qytetarëve të Mallakastrës për ta mbështetur.

“Të nderuar bashkëqytarë mallakastriotë kudo që ndodheni! Duke marrë në konsideratë kërkesën tuaj të vazhdueshme për të kandiduar në zgjedhjet e 14 majit 2023, si një detyrim ndaj jush, unë pranova të kandidoj.

Të fundit

Horoskopi ditor, 24 prill 2024

DASHI Në dashuri, mësoni të shkoni përtej kufijve dhe mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Duhet të guxoni më shumë,...

Lazio mposht Juventusin por nuk mjafton, bardhezinjtë kualifikohen për në finale të kupës

Juventus është skuadra e parë finaliste e Kupës së Italisë. Bardhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-1 nga Lazio në “Olimpico”, por ia dolën të...

Arsenali turpëron Chelsean në “Emirates” dhe merr përkohësisht kreun e Premier League

Në Londër feston Arsenal, “The Gunners” shkatërruan Chelsea-n me pesë gola në derbi. Takimi i prapambetur nga java e 29-të e Premier League u mbyll...

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë ai nuk i ndryshohet imazhi...

Lajme të tjera

Web TV