Thonë se macet kanë shtatë jetë, por ja sa vjeç është macja më e vjetër në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një rekord i ri është vendosur nga një kafshë shtëpiake në Londrën juglindore si macja më e vjetër e gjallë në botë.

Flossie, 26 vjeç, nga Orpington, u konfirmua si macja më e vjetër nga Guinness World Records, e cila tha se ajo ishte 120 vjeç.

Pronarja Vicki Green e përshkroi Flossie si “një mace e mahnitshme” e cila u vendos pasi u ristrehua nga Cats Protection.

Vicki tha se Flossie është e shurdhër, ka shikim të dobët, por është e dashur dhe lozonjare.


Të fundit

Belgjikë/ Alba Restaurant, një shije autentike shqiptare në Bruksel

Ekziston një vend i vogël në Bruksel ku dritat, ngjyrat, aromat, ushqimi dhe bisedat të kthejnë në Shqipëri. Një...

Lindi ditën e Flamurit, Rama kujton Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë

Kryeministri Rama ka ndarë një shkrim për ditën e lindjes së heroit Adem Jashari, e cila përkon me ditën e Flamurit të Kombit Shqiptar....

“Shqiptarët kriminelë”, Dua Lipa ‘i merr në mbrojtje’:Është fatkeqësi që na shohin kështu

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një konferencë për mediat ditën e sotme është shprehur e lumtur që ndodhet në Tiranë në...

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik të Linit. Sipas burimeve, një mjet...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

Lajme të tjera

Web TV