U burgos gabimisht për 20 vjet, burri shpërblehet me 45 milionë dollarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë që kaloi 20 vjet pas hekurave për krime që nuk i kreu, tani është shpërblyer me 45 milionë dollarë.

Në vitin 1991, Roger ‘Dean’ Gillispie u dënua për rrëmbim dhe përdhunim të dy motrave binjake 22-vjeçare dhe të një gruaje 28-vjeçare në Ohajo gjatë një grabitjeje.

Ai u përball me kalimin e 20 viteve të ardhshme në burg dhe ruajti gjithmonë pafajësinë e tij, duke arritur përfundimisht të ecë drejt lirisë në vitin 2011, pasi kaloi dy dekada të tëra pas hekurave.

Të fundit

Putin ka gati planin 2 të luftës/ Do të zgjasë deri në Pranverë, trupat në gatishmëri

Qindra mijëra trupa, tanke, sisteme të blinduara, antitank, robotikë dhe, në sfond, armë bërthamore taktike të gjeneratës së re...

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Sipas mediave italiane, i...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...

Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Ka dalë në dritë dëshmia e plotë...

Zhdukja e Vis Martinaj/ “Kundërshtarët i dërguan mesazh që të vrasim në derë të shtëpisë”

Gazetarja investigative, Klodiana Lala, është shprehur se zhdukja shprehur se ende nuk ka prova të sigurta që tregojnë se Ervis Martinaj mund të jetë...

Lajme të tjera

Web TV