E trishtë!/ Ndërron jetë shqiptari në burg, kërkoi dy herë t’i pezullohej dënimi sepse…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 48 vjeçar në Kosovë ka ndërruar jetë në burgun e Dubravës. Mësohet se i burgosuri 48 vjeçar ka ndërruar jetë rreth orës 11:00 të ditës së premte.

Sipas mediave të Kosovës, i ndjeri ishte dënuar për veprat penale ‘Grabitje, Mbajtje në pronësi ose posedim i paautorizuari armëve’. Gjithashtu bëhet me dije se i njëjti person kishte kërkuar dy herë që t’i pezullohej dënimi për shkak të gjendjes shëndetësore, por kërkesa e tij ishte refuzuar.

“SHKK për shkak të gjendjes së tij shëndetësore ka bërë dy herë kërkesë për pezullimin e dënimit, por kërkesat janë refuzuar”-thuhet në njoftimin e Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Ndërkohë që pritet rezultati i autopsisë, organet po zhvillojnë hetimet e nevojshme.

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV