Formacionet zyrtare të sfidës Angli-SHBA, Southgate nuk ndryshon asgjë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anglia do të përballet me SHBA-në në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës.

Anglezët fituan me spektakël ndeshjen e parë në grupe, duke mposhtur Iranin me rezultat 6-2.

Në anën tjetër SHBA-të edhe pse ishin në epërsi u desh të kënaqen me barazim ndaj Uellsit (1-1).

Anglia do të luajë me formacionin e njëjtë që luajti ndaj Iranit, ku sulmit i prin Harry Kane, ndërsa Reahem Sterling, Bukayo Saka dhe Mason Mount do të pëkrahin.

Në anën tjetër SHBA-të do të startojnë me Weah, Pulisic dhe Wright.


Angli: Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaw; Rice, Bellingham; Saka, Mount, Sterling; Kane.

Image

SHBA: Turner, Robinson, Ream, Zimmerman, Dest, Musah, Adams, McKennie, Pulisic, Wright, Weah.

Image


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV