“Jo mos ik, Endri”/ I ftuari braktis emisionin, reagimi epik i moderatores (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Nismës Thurje, Endri Shabani ka lënë studion e emisionit mbrëmjen e sotme teksa ndodhej përballë një paneli me zv.ministrin e Ekonomisë Besard Kadia.

Gjatë debatit për Portin e Durrësit, ai ka replikuar me Kadinë pasi nuk po e lejonte të përfundonte argumentin.

Pasi tentoi disa herë të ngrinte tezën e tij dhe Kadia e mori situatën me sportivitet, Shabani hoqi mikrofonin dhe u largua nga studio, pavarësisht insistimit të moderatores për të qëndruar.

“Jo mos ik, mos ik, Endri”, ju drejtua moderatorja e emisionit “Now”, por Shabani e kishte vendosur. “Kam shumë respekt për ty, por natën e mirë”, i tha ai Erla Mëhillit.

“Endri ike? Si i bëhet tani? Heshtje në emision,” u shpreh  duke qeshur Kadia. Më herët, kreu i Nismës Thurje i kërkoi zv.ministrit t’i jepte llogari për aferën e Portit të Durrësit me argumentin se 40% e të ardhurave të tij shkojnë për rrogën e Kadias.


Të fundit

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë...

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por kishte disa problem për të...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Lajme të tjera

Web TV