Kupa e Botës/ Mbyllet në barazim pa gola sfida mes Anglisë dhe SHBA-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anglia dhe SHBA-të e mbyllin në barazim pa gola sfidën.

Amerikanët e nisën më mirë takimin duke rrezikuar disa herë në start.

Weston McKennie në minutën e 17-të, asistoi te Haji Wright, i cili nga afër nuk ishte i saktë.

Pas nëntë minutash McKennie kishte rast të mirë, por gjuajtja e tij shkoi mbi portë.

Anglia u duk në fushë në minutën e parë të kohës shtesë, kur Mason Mount gjuajti nga distanca, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri Matt Turner.

Pjesa e dytë e sfidës nuk pati shumë histori, me SHBA që ishin më kërcënues sesa ishullorët.

Anglia është lider I grupit me 4 pikë, ndërsa SHBA-të renditen në vendin e tretë me dy pikë.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV