Tifozi nga Katari bën shqiponjën para lojtarëve të Serbisë në ndeshjen me Brazilin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video e një tifozi në Katar është bërë virale pasi ka bërë simbolin e shqiponjës me duar dhe ka thërritur ‘Albania’.

Në ndeshjen e djeshme të Kupës së Botës Brazil-Zvicër, Brazili triumfoi në rezultatin 2-0. Te dy golat e takimit u shënuan nga Richarlison në minutat 62’ dhe 73’. Pas përfundimit të ndeshjes një tifoz nga Katari ka bërë simbolin ikonik të shqiponjës me duar, që përfqaqëson Shqipërinë, drejtuar lojtarëve të Serbisë.

“Albania, Albania”, dëgjohet ai gjithashtu duke thërritur. Miliona shikime numërohen në videon e qarkullar gjerësisht, ndërsa në komente shqiptarët shprehen të lumtur për fitoren e Brazilit dhe për veprimin e tifozit.

Videoja është publikuar nga ambasadori i Kosovës në Katar, Armir Ahmeti.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV